Aile danışmanlığı terapisi

Therapy.jpg

Evli, boşanmış, akraba ilişkilerinden, evlat edinilmiş ebeveyn veya koruyucu  aileden olsun, hepimiz bu hayata bir aile ile başlarız.  Doğduğumuzda edindiğimiz bu aile, hayatımızın ilk anlarından son anımıza kadar her yönümüzü etkiler.

        Ailemiz kim olacağımızı ve kim olduğumuzu daha iyi veya daha kötü etkilemektedir. Kelime dağarcığımızı, alışkanlıklarımızı, gelenek ve ritüellerimizi, tercihlerimizi,  yönelimlerimizi çevremizdeki dünyayı nasıl görüp gözlemleyeceğimizi ailemizden öğreniyoruz.

        Ayrıca bu ilk önemli ilişkilerden nasıl sevileceğimizi, nasıl mutlu olacağımızı ve başkalarıyla nasıl etkileşime gireceğimizi ailemizde öğreniyoruz.

        Sağlıklı ilişkileri olan sağlıklı bir ailede doğarsak, sağlıklı ilişkilerin nasıl sürdürüleceğini öğrenebiliriz. Bağlanmak için mücadele eden işlevsiz bir ailede doğarsak, başkalarıyla bağlantı kurmak için de mücadele edip dururuz..

       Sağlıksız diye belirttiğimiz ailede doğmak şanssız olsa da, bu değişmez bir durum değildir. Neredeyse tüm aileler bir seferde bir tür işlev bozukluğu ile uğraşır, ancak çoğu aile bütünlük ve mutluluk hissini korumayı öğrenip veya yeniden yardım alarak kazanır. 

Aile terapisi, ailelere bunu yapmanın bir yolunu sunar.  Danışanlarımıza sağlıklı, işlevsel, mutlu ve iletişimi güçlü olan bir aile geliştirmek veya sürdürmek için uygun terapi metotları uygulanıp farkındalık oluşturmayı hedefleriz.