Evlilik Terapisi

evllii_edited.png

Hiç evliliğiniz için terapi düşündünüz mü? “Ben varım” demeden önce terapiyi düşündünüz mü?

Bu yazıyı okuyorsanız, bunun nedeni evli olmanız veya evlenmeyi düşünmeniz ya da boşanmayı düşünmenizdir. Bu asırlık sorunun cevabını arıyorsunuz:  Bu işi yapabilir miyiz? 

 

Yalnız değilsiniz.

Bugünün dünyasında, sağlıklı ve mutlu bir ilişki kurmak veya sürdürmek neredeyse imkansız gibi görünebilir. Dijital çağda çalışmanın tüm ilave stresiyle, sosyal medyanın her yerde kesintileri ve hayatımızın yaşadığı son hız, eşinizle veya sevdiğinizle iyi bir ilişki geliştirerek,  bir görev gibi görünebilir.

Hiçbir ilişki sadece güneşin batımını izlemek ve güllerden oluşmasa da, işlevsel, olumlu ve karşılıklı olarak faydalı bir ilişkinin tadını çıkarmak imkansız değildir.  Her iki çiftin biraz çalışması gerekebilir, ancak mutluluğun anahtarları sizin elinizde yeter ki kullanmasını bilin.

 

Siz ve diğer önemli arkadaşlarınız birbiriniz için zaman ayırmak, etkili iletişim kurmakta zorlanmak ya da modern ilişkilerin ortalama stres faktörlerinden biraz daha ağır bir şeyle uğraşmak, ilişki terapisi, evlilik terapisi, çift terapisi ilişki başarısı için önemli bir anahtar olabilir.