kouy (1).jpg

Hakkımda

  Murat GENÇOĞULLARI 1974 Antakya doğumlu, ilk orta ve lise eğitimini Antakya'da tamamladı. Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi ön lisans, Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Anadolu Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Yüksek Lisans  ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Aile ve Evlilik Danışmanlığı Yüksek Lisans mezunudur. Sosyal Medyanın birey üzerindeki "kişilik bozukluğu ve aile ilişkilerine etkisi" konusunda Tez çalışması yaptı.

  Avrupa Aile Terapisi Derneği (EUROPEAN FAMILY THERAPY ASSOCIATION)  EFTA'nın standart ve kriterlerine göre eğitim almış Aile ve Evlilik Terapistidir. 2017-2019 yılları arasında Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Aile Danışmanlık Merkezinde Uzman Terapist olarak çalıştı. Psikolojik Danışmanlık ile ilgili birçok eğitim, kongre ve seminere katıldı.

  Selçuk Üniversitesi Çocuk Oyun terapisi ve Sosyal Psikoloji, Düzce Üniversitesi Profesyonel Yaşam Koçu, Türkiye Psikologlar ve Psikiyatristler Enstitüsü, Psikoloji, Aile Psikolojisi, Uyuşturucu ve Bağımlılık, Patoloji, Psikolojik ilk Yardım, Ergenlik, Psikotik Cinsel İşlev Bozukluğu ve Medya bağımlılığı eğitim Sertifikalarına sahiptir.

  Uluslararası Bütünleştirici Bilişsel Psikoterapi Enstitüsü (IICPI)'nın Türkiye Temsilcisi CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü) Terapisti ve Uzmanıdır.